suszarnie do drewna Luka
tel./fax +48 61 814 33 30 | tel./fax +48 61 814 34 09 | mail:  luka@luka.net.pl lub lukaphu@gmail.com

 

 

SUSZARNIE

z czego składa się suszarnia
suszarnie typu LU SX 4000
suszarnia typu LU ST 6000
typoszereg serii LU SX-4000
warunki dostawy

 

KOTŁOWNIE

SYSTEMY
STEROWANIA

PARZELNIE

OPCJE
WYPOSAŻENIA

FOTO

O FIRMIE

 

 

Suszarnia do drewna typu LUKA SX 4000 jest wolnostojącą komorą służącą do suszenia wszystkich gatunków drewna. Komory wykonane są w konstrukcji z profili aluminiowych słupowo - ryglowej i mogą być ustawiane pojedynczo lub w szeregu. Wewnętrzne poszycie wykonane jest z kaset z blachy aluminiowej, a na zewnątrz komora pokryta jest blachą aluminiową trapezową. Zastosowano specjalne stopy aluminium odporne na niszczące działanie wyziewów wewnątrz komory. Przy pomocy programów komputerowych tak dobrano przekroje i materiały konstrukcji aby była lekka, mocna, rozbieralna i łatwa do naprawy. Wszystkie śruby i kotwy wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.


Jako izolację termiczną zastosowano wełnę szklaną o grubości 100 mm w ścianach a 200 mm na stropie. Na życzenie grubość izolacji można zwiększyć. Taki rodzaj izolacji pozwala, przy zastosowaniu dodatkowych urządzeń na parzenie buka a z drugiej strony na pracę w niskich temperaturach czyli suszenie buka na biało.

Nagrzewnice całkowicie aluminiowe z rurek żebrowanych. Żebrowanie rurek, walcowane z materiału rurki nie traci kontaktu przez cały okres eksploatacji. Opracowano specjalną metodę spawania nagrzewnic. Czynnik grzewczy woda 90 stopni Celsjusza, ciśnienie 1 bar lub para niskoprężna 0.8 bar. Stosujemy też rurki żebrowane ze stali nierdzewnej.

 

Konstrukcja suszarni konwencjonalna ze stropem pozornym, gdzie znajduje się rampa wentylatorów rewersyjnych. Kominki nawiewno wywiewne górne. Załadunek wózkiem widłowym w pakietach.

Sterowanie automatyczne za pomocą komputera opracowanego przez elektroników i programistów firmy LUKA. Komputer steruje suszeniem według programu na podstawie wilgotności drewna. Programy zapisane w pamięci komputera opracowano na podstawie danych europejskich i amerykańskich instytutów technologii drewna. Nowością jest też system pomiaru wilgotności drewna LUKA XU 4000 sterowany mikroprocesorem. Ma on w pamięci wiele charakterystyk gatunków drewna i spełnia wymagania norm europejskich.